Health

“Ik ben door een hel gegaan”

Een vrouw die alopecia kreeg nadat ze stopte met hormonale anticonceptie, deelt haar verhaal – zodat anderen zich kunnen voorbereiden op de nachtmerrie.

Na 10 jaar anticonceptiepillen te hebben geslikt, stopte Chancey Sessions, uit Alabama, in november met de pil.

Wat volgde was schokkend haarverlies – 60% dekking in slechts twee maanden – en de valse verzekeringen van artsen dat het stoppen van anticonceptie geen schade toebrengt aan het lichaam.

“Stieren-t. Ik ben de afgelopen vier maanden letterlijk door een hel gegaan’, zei ze. “Elke keer als ik naar de dokter ging, zeiden ze: ‘Oh, anticonceptie gaat me helpen. ‘Je anticonceptie ontbreekt? Verhoog uw dosis. Dat zal helpen.

In februari plaatste ze haar eerste TikTok over het onderwerp. “Geboortebeperking stoort je niet zo erg…” schreef ze over een clip die haar ongelijke hoofdhuid liet zien, die nu meer dan 9 miljoen keer bekeken is.

Chancey Sessions begon hun “levende nachtmerrie” met gezonde lange lokken.
@chan.sessions

Sessions beweerde dat ze onmiddellijk terugging naar haar gynaecoloog om haar traumatische ervaring te melden. Maar de dokter vertelde haar dat het verharen normaal was – en stelde toen voor dat ze weer anticonceptie zou gaan gebruiken.

“Ik had echt het gevoel dat mijn leven ten einde liep”, vertelde Sessions aan BuzzFeed. “Ik wist dat er iets mis was voordat het erg werd, maar niemand om me heen zou me serieus nemen.”

“Mijn schoonouders en mijn ouders zeiden steeds dat het door stress kwam, en ik was erg geïrriteerd omdat ik wist dat het absoluut niet het geval was”, zei ze. “Ik bevond me midden in een van de gelukkigste tijden van mijn leven, tijdens mijn huwelijksreis in Bora Bora en Tahiti, toen ik voor het eerst merkte dat er iets mis was.”

gediagnosticeerde alopecia
Doktoren vertelden de Alabaman dat ze net aan het verharen was, wat normaal is als je van de anticonceptie afstapt.
@chan.sessions
Chauncey-sessies
Haarverlies veroorzaakt door hormonale shock wordt telogeen effluvium genoemd.
@chan.sessions
plukjes haar
De TikTok-gebruiker toonde de bosjes haar die ze verloor – en haar herstel – in een reeks updates op het platform.
@chan.sessions
Stop anticonceptie haaruitval
Gelukkig voor Sessions groeide haar haar “net zo snel terug als het uitviel”.

@chan.sessions

Een dermatoloog vertelde Sessions dat ze midden in een “hormonale shock” zat toen bloedonderzoek en een biopsie uitwezen dat het stoppen van anticonceptie de alopecia veroorzaakte.

Sessions had last van telogene effluvium, een aandoening die wordt gekenmerkt door haarverlies dat optreedt na een traumatische fysiologische gebeurtenis – zoals het abrupt stoppen met dagelijkse anticonceptie – waardoor hormonen uit balans raken. De naam verwijst naar de rustfase van de haargroei, de telogene fase genoemd, waarvan bekend is dat anticonceptie zodanig vertraagt ​​dat het een terugslag veroorzaakt wanneer het zich weer aanpast aan de natuurlijke cyclus van het lichaam.

Begin vindt plaats over een periode van twee tot drie maanden, volgens de National Library of Medicine, waarna de hergroei begint na drie tot zes maanden, hoewel haarverlies bij sommigen langer kan duren.

“Ik ben dankbaar voor de hoeveelheid haar die ik nog heb. Het zou veel erger kunnen zijn. Ik heb veel erger gezien”, zei Sessions in een vervolgvideo. “Ik heb zeven tot tien kale plekken op mijn leer harig. Ja, ik draag al twee maanden een hoed vanwege mijn haar, en daar ben ik dankbaar voor.

Bang om al haar lokken te verliezen, zei Sessions dat ze een pruik had gekocht. Maar tot haar verbazing merkte ze op dat haar haar ‘net zo snel teruggroeide als het uitviel’.

“In februari was het peach fuzz, maar nu heb ik overal haar van 2-3 inch”, vertelde ze aan BuzzFeed.

“Het is niets uitzonderlijks”, zei ze in een update van mei op TikTok. “Ze zijn zo klein… Maar dat alleen al is zo geruststellend voor mij.”

About the author

samoda

Leave a Comment